1interier.sk
Jednička a bytové interiéry – to sme my.

Lacné obývacie steny predstaví ucelenú stenu 29.3.2016

Obývacia stena je hlavnou súčasťou obývacej miestnosti. Mnoho ľudí ani nevie, aké sú dnes možnosti, a uchýlia sa k výberu tej najdrahšej verzie, ktorá reálne nemusí odpovedať skutočnosti. Čo tak, sa najskôr poobzerať po lacných obývacích stenách?

Možno budú práve vášmu bytu na začiatok stačiť, alebo sa vám ľahšie prispôsobia, pretože sú rozmerovo menšie. Lacné obývacie steny sú rovnako plnohodnotné steny, s tým rozdielom, že sú väčšinou z rôzne kombinovateľných komponentov a odľahčených materiálov. Tie môžete variabilne meniť podľa svojich finančných možností. Typov a najrôznejších modelov skriniek, závesných jednotiek a políc je nespočetne mnoho.

Celistvé obývacie steny na ústupu

Väčšina z nás si pod pojmom „lacné obývacie steny“ predstaví ucelenú stenu, ktorá zaberala v panelákových domoch celú jednu stranu miestnosti. Aj keď tento systém pôsobí určite veľmi kompaktným dojmom, je v závere dosť nepraktický na upratovanie. Za obývacou stenou sa práši, a odstup pár centimetrov od steny vám bráni v efektívnom upratovaní.

Škodí vám teda aj z hľadiska zdravia, alergici na prach zrejme vedia, o čom sa tu hovorí. Aj z toho dôvodu sa ich plno ľudí zbavuje, pretože ich užitočnosť je prakticky nulová. Jediným plusom je, že pojme dostatok vecí a iných predmetov. Avšak s variabilnými modulmi stúpajú iné možnosti umiestnenia nábytku, estetickosť, hravosť a vzdušnosť.

Moderné obývacie steny

Prečo sa vzdávať moderného vybavenia kvôli tomu, že sa pohybuje vo vyšších cenových kategóriách, keď si môžete zadovážiť rovnaký model, ale v menšom vyhotovení? V malom byte sa to bude navyše aj viac hodiť! Je na vás, či zvolíte lesk nebo mat, ten sa totiž z hľadiska designérov mení ako aprílové počasie.

A materiál? Odľahčené varianty dreva typu lamino, MDF a drevotrieska so sebou strhávajú mnoho pozitívnych ohlasov. Obývacia stena nie je tak ťažká ako tá z masívu a v závere je pomaly rovnako dlho životná, a tiež má plno stabilných vlastností.

Kategórie: Magazin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.