1interier.sk
Jednička a bytové interiéry – to sme my.

Umývateľné sedacie súpravy – čistenie sedačky 17.11.2016

Umývateľná sedačka si rýchlo našla svoje uplatnenie v domácnosti. Jej povrch je špeciálne upravený tak, aby z nej šla odstrániť každá nečistota. Čo by to tak mohlo byť? Zrejme zvyšky jedla a pitia sú tými najfrekventovanejšími.

Či už sa jedná o kúsok čokolády alebo rozliate červené víno, keď na takúto pohromu prídete hneď, tým lepšie – máte takmer 100% istotu, že fľak odstránite. Mnoho trendy sedačiek sa pýši týmito stabilnými vlastnosťami, a poskytujú mnohoročnú záruku exkluzívneho vzhľadu a bezchybnej funkcie. Každý si praje, aby jeho nábytok vyzeral stále rovnako, ale ako to urobiť? Kúpte si umývateľnú sedačku a uvidíte, že tomu tak bude.

Čistenie sedačky

Umývateľné plochy sedacej súpravy vám zaistia rýchlu údržbu aj v prípade, že tu nadrobíte s jedlom, niečo rozlejete či urobíte odtlačok. Záchranou je vlažná mydlová voda! Pokiaľ sa vám nepodarí škvrnu vyčistiť na prvýkrát, poťah nedrite, ale naopak chvíľu počkajte a proces čistenia opakujte.

Možno sa vám tiež stane, že naraz objavíte i staršiu zaschnutú škvrnu alebo usadený prach. Čerstvú, ešte nevpitú škvrnu od nejakého nápoja odsajte papierovým obrúskom, a až potom použite handru alebo hubku. Nezabudnite sedačku otestovať na malom kúsku, nech vidíte, ako na váš zásah reaguje. Malo by byť všetko v poriadku, pretože výrobcovia sa skutočne snažia o bezchybné povrchové úpravy, ale istota je istota. Nebojte sa sedačku vysávať, je to celkom bežný postup.

Pravidelne sa o sedačku starajte

O sedačku sa je potreba starať tak, ako uvádza výrobca. Prostriedky s organickými rozpúšťadlami a liehom sa pre účely čistenia nepoužívajú. Pravidelnou starostlivosťou predídete zašlému vzhľadu sedačky a výsledkom bude jej žiarivá farba ako na začiatku. Umývateľné sedacie súpravy sa pomaly stávajú štandardným vybavením obývacích izieb najmä tam, kde sú v domácnosti deti. Praktickosť a univerzálnosť sedacích súprav dovoľuje ich koncept zaradiť do ultra i menej moderného prostredia.

Kategórie: Magazin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.